قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

طناز
طنز و ادب

 

  برنامه سفر هاشمی رفسنجانی  به لنینگراد 

 

  

 

 برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید

برای دیدن عکس با نمای بزرگ لطفا روی آن کلیک کنید

 

تابستان سال 1368 هیاتی عالیرتبه به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس وقت مجلس شورای اسلامی سفر مهمی  به مسکو داشت.
در این سفر قراردادها و قرار و مرار های مهمی با گورباچف آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی منعقد شد که موضوع این مقال نیست.
روز جهارم یا پنجم سفر بود که قرار شد یک سفری هم به لنینگراد که بعد از فروپاشی شوروی  دوباره  به اسم سابقش سن پیترز بورگ خوانده می شود برویم .
هواپیمای اختصاصی ایران را پارک کردند و با هواپیمای اختصاصی شوروی راهی لنینگراد شدیم. در آن فصل لنینگراد بسیار زیبا بود و شبهای کوتاه کمتر از دوساعت آن به شبهای نقره ای معروف بود. این توصیف از آن جهت مصداق داشت که در ساعت 30/23 آفتاب غروب می کرد و و ساعت 30/1 بامداد خورشید طلوع می کرد. ودر ساعاتی از شب هم خورشید در آسمان می درخشید و هم قرض ماه درخشان بود. در این ساعات تابش نور خورشید و ماه در رودخانه های فراوان شهر، تلالو خاصی داشت که بی شباهت  به رنگ نقره نبود.
اصل داستان و خاطره ما چیز دیگری بود که از ان فاصله گرفتیم .
 اصل خاطره این سفر برنامه ای بود که دولت شوروی  با یک دستگاه ماشین  تایپ قدیمی تهیه کرده بود و  در اختیار اعضای هیات ایرانی قرار داده بود . مترجم آن هم ظاهرا از آن کمونیست های ایران ندیده بود که لابد یا تاجیک بوده یا افغانی .
 اجازه دهید بقیه مطلب عینا از روی برنامه سفر بخوانید.

[ یکشنبه 30 مهر‌ماه سال 1391 ] [ 08:20 ] [ سید رضا ضیائی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

بازنشستم... روزگارم بد نیست کارمن طنازی است جثه ای دارم اندازه فیل دلم اما گنجشک دل من مثل همه مردم شهر یک کمی تیره شده درعوض موی سرم گشته سپید می نویسم اما، فقط او می خواند پس تو هم باش همانگونه که اوست ... .................. ....................... تقدیم به خواهر فقیدم *************** دل شکستم روزگارم خوب نیست خواهرم رفت از این دار پلید و کسی نیز نفهمید که بر ما چه گذشت دل گنجشکی من ترکید از غم او هیکل فیلی من پر احساس شده حس غم ، غصه و آه روزگار همه مان گشته سیاه
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 409105