قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

طناز
طنز و ادب

اقبال از یک رسانه مهمترین شاخص اعتماد عمومی به مطالبی است که در آ ن رسانه  منتشر می شود .  اقبال چیزی نیست که بتوان با دستور و بخشنامه و فشار به وجود آورد . اقبال رسانه ای نسبتی شبیه عرضه و تقاضا دارد ، که تعیین کننده آن بازار است . بازار خبر  و اطلاعات هم با  میزان تعداد مخاطبان  و اعتماد آنان ارزیابی می شود . هر چه اعتماد به یک رسانه افزون تر باشد  طبیعتا مراجعه به آن هم بیشتر است و هرچه مطالب یک رسانه فاصله بیشتری با  با باورها یا نیاز های جامعه  داشته باشد کمتر مورد مراجعه قرا می گیرد .  

 

 

 

  آمار نشان می دهد ایرنا در میان 20 رسانه مطرح کشور جایگاه نهم  را به خود اختصاص داد ه است . با وجود این جایگاه مسلما " بد "  نمی توان انکار کرد که ایرنا  به عنوان رسانه اصلی دولت – که البته باید جایگاه رسانه نظام را داشته باشد – همواره مورد بازدید بسیاری از دوستان و دشمنان قرار می گیرد و دقیقا به  همین دلیل است که نمی توان مطمئن بود که ایرنا با همین جایگاه غیر قابل قبول ، در مکان واقعی پایین تر از ردیف نهم نباشد.
مقایسه  اجمالی تشکیلات ایرنا با رسانه ای نظیر تابناک که ردیف اول را به خود اختصاص داده است نشان می دهد که کلیه پرسنل تابناک در بخشهای تحریریه ، فنی ، مالی و پشتیبانی حتی از یکی از بخشهای پشتیبانی ایرنا نیز کمتر است . ..
 

ایرنا حدود 1200 نفر پرسنل در داخل و خارج از کشور دارد در حالی که برخی از سایت های خبری که اکنون به رقیبی برای  ایرنا تبدیل شده اند پرسنلی کمتر از انگشتان دو دست دارند .
 عرض و طول و بودجه ایرنا این انتظار را ایجاد می کند که به قول مقام رهبری باید دست بزن نظام بوده و بر سیاستهای تبلیغی داخل و خارج کشور تاثیر گذار باشد .
 مهمترین دلیلی که می توان یافت که ایرنا از جریان حرفه ای خبر فاصله گرفته ، آن است که ایرنا خود را رسانه بخشی از نظام می داند و ارزش و اعتباری برای نظر و باور مخاطبین خود قایل نیست .
 مسئولین  ایرنا نیک می دانند که بودجه  ای که صرف  اداره این رسانه می شود تماما از بیت المال است و هزینه هایی که در آن صورت می گیرد حق الناس به حساب می آید . قطعا پاسخگویی متولیان ایرنا به حق الناس بر عهده شخص آنان  خواهد بود . 

لینک منبع :

 http://shafaf.ir/fa/pages/?cid=61565
  


[ شنبه 28 خرداد‌ماه سال 1390 ] [ 15:47 ] [ سید رضا ضیائی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

بازنشستم... روزگارم بد نیست کارمن طنازی است جثه ای دارم اندازه فیل دلم اما گنجشک دل من مثل همه مردم شهر یک کمی تیره شده درعوض موی سرم گشته سپید می نویسم اما، فقط او می خواند پس تو هم باش همانگونه که اوست ... .................. ....................... تقدیم به خواهر فقیدم *************** دل شکستم روزگارم خوب نیست خواهرم رفت از این دار پلید و کسی نیز نفهمید که بر ما چه گذشت دل گنجشکی من ترکید از غم او هیکل فیلی من پر احساس شده حس غم ، غصه و آه روزگار همه مان گشته سیاه
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 400530