قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

طناز
طنز و ادب

 در روزگاری کهن پادشاهی اعلام کرد هرکس بتواند به الاغش خواندن  و نوشتن یاد دهد هفت بار شتر طلا  به او جایزه خواهد داد اما اگر کسی ادعاد کند و نتواند این کار را بکند سر از بدنش جدا خواهم کرد.  

 هیچکس داوطلب چنین خطری نشد تا اینکه پیرمردی روستایی و به ظاهر ساده لوح پیشقدم شد و نزد شاه رفت . گفت من می توانم این کار را بکنم اما دو شرط دارد اول آنکه ده سال به من فرصت بدهی . اخر می دانی طرف خر است و یاد دادن سواد به او سخت  و زمان بر است . دوم آنکه دوبار شتر طلا را اول کار بدهی  چرا که سواد آموزی به خر ، خرج دارد .  

 شاه هر دو شرط را پذیرفت و دو بار شتر طلا به او داد تا کار را شروع کند.  

دوستان مرد روستایی به او گفتند با  این کار سرت را از دست خواهی داد . مرد روستایی گفت  تا ده سال دیگر یا من مرده ام یا خر یا پادشاه . فعلا این دوبار  شتر طلا را عشق است .

[ شنبه 7 خرداد‌ماه سال 1390 ] [ 12:18 ] [ سید رضا ضیائی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

بازنشستم... روزگارم بد نیست کارمن طنازی است جثه ای دارم اندازه فیل دلم اما گنجشک دل من مثل همه مردم شهر یک کمی تیره شده درعوض موی سرم گشته سپید می نویسم اما، فقط او می خواند پس تو هم باش همانگونه که اوست ... .................. ....................... تقدیم به خواهر فقیدم *************** دل شکستم روزگارم خوب نیست خواهرم رفت از این دار پلید و کسی نیز نفهمید که بر ما چه گذشت دل گنجشکی من ترکید از غم او هیکل فیلی من پر احساس شده حس غم ، غصه و آه روزگار همه مان گشته سیاه
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 400220