قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای

طناز
طنز و ادب

وبلاگ > شکیبا، شهرام  - از: کمینه غلامان کمربسته، خبرگزار اعظم
به: اسلام‌شناس برجسته، قبله‌عالم
پیوست: عرض پای‌بوسی 

سلامی چو بوی خوش دلگشایی
بر اسفندیار رحیم‌مشایی
ای صدر اسلام و ای ذیل اسلام. ای ناشناس‌مانده کوردلان و ای آشنا برای نوردلان. ای دانا، ای بینا، ای مولانا، ای ایرنا و ای قبله عالم، و ای عزیزتر از جانم.
چند روزی از شما بی‌خبر بودم و اندوه بر اندوه می‌افزودم و دائم ذکر لبم این بود که

نکنه حرفای خامم خاطر عزیزو آزرد
نکنه اسم حقیرم تو کتابای تو خط خورد
تا اینکه خبر رسید، احوال شریف قدری به هم ریخته. که البته به‌هم‌ریختگی اوضاع کواکب پیش‌تر خبر از چنین فاجعه‌ای داده بود. اما گمان می‌کردم کواکب و سیارات خودشان را لوس کرده‌اند برای قبله عالم، تا شاید حضرتش دستی از سر عطوفت بر سر آنها کشیده و پرتوافشانی‌شان را دوچندان فرمایند.
اما زهی خیال باطل. خبر آمد و
خبرت خراب‌تر کرد جراحت جدایی
چو خیال آب روشن که به تشنگان نمایی
شنیدم که خامدستان و تاریکی‌پرستان بر جان تابناک حضرت‌تان سوءقصد کرده‌اند. کسانی را زر و سیم داده‌اند در لباس غلامان و چاکران به حضور فرستاده‌اند تا حین دست‌بوسی حضرتعالی بی‌شرمی از حد بگذرانند و عطسه نمایند تا ویروس به جان فیروز قبله عالم رسوخ کند و موجب بیماری جسم شریف شود تا ثلمه و صدمه وارد آید به عالم اسلام.
به راستی
بی‌شرمی روزگار از حد شده است
اوضاع زمانه واقعاً بد شده است
... و در عجبم از جبرییل امین که در آن لحظات پی چه کاری رفته بوده مهم‌تر از باخبر ساختن حضرتت از این توطئه. گله‌مندم از اسرافیل که چرا در چنان احوالی در صور ندمید تا جهان را دگرگون کند.
دلگیرم از عزراییل که قبض روح کدام بنده گناهکاری را رجحان داده بود بر قبض روح دشمنان شما یا دست‌کم بنده که پیش‌مرگ شما باشم؟
در احوالی که دیدم متأسفانه سعایت دشمنان شما در عالم فرشتگان مقرب نیز اثر کرده و آنها چنان که باید متوجه اهمیت نگرانی برای وجود شریف قبله عالم نیستند به خودم این جسارت را دادم تا چند مورد سؤال مطرح نمایم به این امید که آن حضرت خود به فکر خود باشند، مبادا سایه‌شان از سر جهانیان کم شود.
1- چرا یک روز همه دشمنان ساحر خویش را به میدان آزادی دعوت نمی‌کنید تا عصاهایشان را بیندازند و مار شود و شما عصایتان را بیندازید تا اژدها شود و افعی‌ها و مارهای بوآ، آنها را مثل ماکارونی دور چنگال بپیچد و میل نماید؟ شما که می توانید.
2- چرا یک روز نمی‌روید بهشت‌زهرا یک فوت به غسالخانه بکنید تا همه مردگان فی‌الفور زنده شوند و شهادت دهند به حقانیت شما؟ اینکه از شما برمی‌آید.
3- چرا یک فوت سمت آتشفشان مراپی در اندونزی نمی‌کنید تا فی‌الفور خاموش شود. اینکه برای شما کاری ندارد.
4- چرا یک عطسه به سمت غرب نمی‌کنید تا توفان شود و غرب وحشی را که به بن‌بست اخلاقی و اجتماعی رسیده و خبرهایش هم موجود است، یکباره به باد فنا برود و قس‌علی‌هذا...
                                                                                                              

                                                                                                              

اقل عباد مریدان و ثناگویان قبله عالم ُ خبرگزار اعظم 
 

از: قبله عالم
به: خبرگزار اعظم
فعلاً صلاح نمی‌دانیم، هر وقت صلاح بدانیم عمل می‌کنیم. شما به کارتان ادامه بدهید. همین‌طور خوب است.

قبله عالم

پانوشته:
* انگیزه نوشتن این مطلب نامه مدحیه علی‌اکبر جوانفکر (مدیرعامل ایرنا) در وبلاگ شخصی‌اش بوده در ثنای اسفندیار رحیم‌مشایی (رئیس دفتر ریاست‌جمهوری) با عنوان «الیس الصبح بقریب».


[ دوشنبه 20 دی‌ماه سال 1389 ] [ 08:35 ] [ سید رضا ضیائی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

بازنشستم... روزگارم بد نیست کارمن طنازی است جثه ای دارم اندازه فیل دلم اما گنجشک دل من مثل همه مردم شهر یک کمی تیره شده درعوض موی سرم گشته سپید می نویسم اما، فقط او می خواند پس تو هم باش همانگونه که اوست ... .................. ....................... تقدیم به خواهر فقیدم *************** دل شکستم روزگارم خوب نیست خواهرم رفت از این دار پلید و کسی نیز نفهمید که بر ما چه گذشت دل گنجشکی من ترکید از غم او هیکل فیلی من پر احساس شده حس غم ، غصه و آه روزگار همه مان گشته سیاه
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 400430