قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

طناز
طنز و ادب

 

مشکلی نیست که آسان نشود

بعضی های می گویند 50 در صد طلاب برای پرهیر از آمیخته شدن پولشان با ربا حساب بانکی ندارند.
نمی دانم چرا بعضی های اینفدر منفی نگرند و یا به قول بعضی ها سیاه نمایی می کنند ؟
اگر آدم مرض نداشته باشد خبر را اینجوری تنظیم می کند؟   ...بقیه در ادامه مطلب


اگر هم بهش بگیم داری فتنه اقصادی می کنی که واویلا. خر بیارو باقالی بارکن .
به نظر حقیر بهتر بود خبر را اینجوری تنظیم می کردند که 50 درصد طلاب در بانک ها  حساب بانکی دارند و نگران آمیخته شدن پول آنها با ربا نیستند.
آدم باید همیشه نیمه پر لیوان را ببیند.
عجب آدمهایی پیدا می شوند ها !!!
 البته  واضح و مبرهن است که هر مسئله ای راه حلی دارد . به قول شاعر مشکلی نیست که آسان نشود      مشکل آن است که آسان نشود ( در نسخ قدیمی آمده است مرد باید که هراسان نشود ) . باید راه اصلی حل مشکل را پیدا کرد  . برای اینکه فهمید چند درصد طلاب با این موضوع موافق یا مخالفند دوتا کار اصلی باید انجام داد.  قبل از اینکه این دوتا کار را انجام بدهیم این را هم عرض کنم که اگر تا حالا کسی چیزی به آقایان نگفته به خاطر آن است که ایشان روحانی هستند و جای ویژه ای در درلها دارند و گرنه از همون اول  تو دهانشان می زدند . مگر کسی حق دارد بگوید در ممکلت اسلامی شبهه ربا وجود دارد؟
حالا دوتا کار اصلی . اول باید ببینیم انتشار این مطلب به چه شکل باشد مصلحت است ؟ و دومین کار آن است که ببینیم تشخیص اینکه مصلحت است یا خیر با کیست؟ واضح و مبرهن است که صدا و سیما در این برهه از زمان بهترین تشخیص دهنده  است . پس باید این کا را سپرد به این رسانه ملی که با دریافت امواج آن در کشورهایی که داشتن دیش ماهواره ای ممنوع نیست از رسانه ملی به رسانه فرا ملی تبدیل شده است .
بعد باید دید صدا و سیما صلاح می داند که آن طور که روزنامه ها نوشته اند مصاحبه کند یا آن جوری که روزنامه ها ننوشته اند. یعنی بهتر است بگویند طلاب با داشتن حساب بانکی مخالفند یا موافق. وقتی سیاست کلی مشخص شد کافی است میکروفن و دوربین در محل مناسب مستقر بشود و گرفتن مصاحبه ها شروع شود.
آنهایی که مخالف سیاست صدا وسیما حرف می زنند حذف و آنهایی که موافقتند پخش شود. آن وقت می بینید که همه طلاب یک نظر دارند و همه یا باداشتن حساب  در بانکها موافقند یا مخالف.
 به همین راحتی .
عرض نکردم مشکلی نیست که آسان نشود ....

[ یکشنبه 14 آذر‌ماه سال 1389 ] [ 20:14 ] [ سید رضا ضیائی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

بازنشستم... روزگارم بد نیست کارمن طنازی است جثه ای دارم اندازه فیل دلم اما گنجشک دل من مثل همه مردم شهر یک کمی تیره شده درعوض موی سرم گشته سپید می نویسم اما، فقط او می خواند پس تو هم باش همانگونه که اوست ... .................. ....................... تقدیم به خواهر فقیدم *************** دل شکستم روزگارم خوب نیست خواهرم رفت از این دار پلید و کسی نیز نفهمید که بر ما چه گذشت دل گنجشکی من ترکید از غم او هیکل فیلی من پر احساس شده حس غم ، غصه و آه روزگار همه مان گشته سیاه
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 400530