قالب میهن بلاگ قالب میهن بلاگ download  قالب بلاگفا قالب وبلاگ قالب پرشین بلاگ اخلاق اسلامی قالب بلاگ اسکای
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

طناز
طنز و ادب

 


  


  نخستین ذرت بوداده‌یی که در ایران به فروش رسید، محصول کارخانه‌ی آقای "چِستر فیلد" بود... ما ایرانیان هم که در کوتاه کردن و از سر و ته نام‌ها زدن استادیم، رفته رفته واژه‌ی "چِستر فیلد" را به "چُسِ فیل" تقلیل دادیم!!! بی‌‌چاره آقای "چستر فیلد".

برخی  نیز می گویند این واژه قیبلا " چه سفید " بود ه است که بعد ها تغییر شکل یافته است. در سالهای اخیر این واژه به علت وجود برخی الفاظ غیر مودبانه دربخش هایی از آن به پاپ کورن تغییر  یافته بود. اما بعد از موضع گیری پاپ  علیه ایران ، ایرانی ها که هم خوش طبع هستند هم سیاسی گفتند که ما از این پس به جای پاپ  کورن همان چس فیل را استفاده می کنیم ..
ولی خوب است این را هم بدانید که فرهنگستان
. زبان پارسی، واژه‌ی " گُلْ بلال" را برای ذرت بوداده انتخاب کرده است. از این پس به‌جای واژه‌ی‌ نادرست و بودار "چُسِ فیل" بهتر آنست که بگوییم "گُلْ بلال" که هم درست‌تر می‌باشد هم بی‌بو.

 البته از حق نگذریم " چس فیل " مخصوصا تازه و داغ آن خوش بو است

[ پنج‌شنبه 11 آذر‌ماه سال 1389 ] [ 16:08 ] [ سید رضا ضیائی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

بازنشستم... روزگارم بد نیست کارمن طنازی است جثه ای دارم اندازه فیل دلم اما گنجشک دل من مثل همه مردم شهر یک کمی تیره شده درعوض موی سرم گشته سپید می نویسم اما، فقط او می خواند پس تو هم باش همانگونه که اوست ... .................. ....................... تقدیم به خواهر فقیدم *************** دل شکستم روزگارم خوب نیست خواهرم رفت از این دار پلید و کسی نیز نفهمید که بر ما چه گذشت دل گنجشکی من ترکید از غم او هیکل فیلی من پر احساس شده حس غم ، غصه و آه روزگار همه مان گشته سیاه
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 400530